Alanında Uzman Psikologlar

İletişim Talebi
Telif İsteyin

Kalitenin Tek Adresi Ankara Psikolog

Aile terapisi ve danışmanlığı hizmetleri günümüzde önemli bir yere sahip hizmetlerden birisidir. Bu hizmetler aile içinde sorunlar yaşayan kişiler için hayati öneme sahiptir. Terapistler eşliğinde güvenilir ve gizlilik koşullarına uygun prosedürler kapsamında sunulan danışmanlık hizmetleri ailelerin sorunlarını aşmalarına yardımcı olur.

Aile terapisi ve danışmanlığı hizmetleri günümüzde önemli bir yere sahip hizmetlerden birisidir. Bu hizmetler aile içinde sorunlar yaşayan kişiler için hayati öneme sahiptir. Terapistler eşliğinde güvenilir ve gizlilik koşullarına uygun prosedürler kapsamında sunulan danışmanlık hizmetleri ailelerin sorunlarını aşmalarına yardımcı olur.

Aile Terapisi ve Danışmanlığı

Psikologlar terapi sürecinde ailelerin sorunlarını anlamak amacıyla en derinlere inerler. İlişki öncesi durumlarda kişilerin karakteristik özelliklerini belirlemek amacıyla ayrı ayrı kişilere karakter analizi ve testleri uygulanır. Sonrasında ise kişilerin ilişki dönemi ele alınır ve ilişkilerinde en çok ters düştükleri noktalar belirlenir.

Belirlenen sorunların üzerine gidilerek bu sorunların temeline inilir ve bu sorunların kişilerin karakteristik özellikleriyle ilişkisi araştırılır. Aile terapisi ve danışmanlığı seansları genellikle diğer seanslara nazaran daha uzun sürebiliyor. 60 ile 70 dakikalık psikoterapi seansları kapsamında çiftlerle derinlemesine terapi yapılır. Terapist bu süreçte her iki kişiyle de bir arada terapi yapabileceği gibi gerekli görürse kişilere ayrı ayrı da terapi seansları yapmaktadır.

Kalitenin Tek Adresi Ankara Psikolog

Ankara psikolog olarak sorunlar yaşayan çiftlere günümüzde en iyi terapi hizmetlerini sunmaktayız. Sunmuş olduğumuz terapi hizmetlerinin tamamı sizlere güven verici bir ortamda gizlilik koşullarına uygun olarak gerçekleşmektedir. Bizi tercih ederek siz de bütün sorunlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Aile Terapisi ve Danışmanlığı

Tavsiye edilen aile terapisi ve danışmanlığı hizmetlerimizin tamamı sizlere en iyiyi sunacak şekilde uzman psikologlarımız tarafından sunulan hizmetlerdir. Aile terapileri günümüzde aile içi sorunlar yaşayan çiftlerin hizmet aldıkları bir terapi türü olarak ön plana çıkar. Bu terapilere gelen kişilerin en çok yakındıkları sorunların başında iletişim problemleri geliyor. Kişiler bu süreçte partnerleriyle iletişim problemleri yaşayarak aile için çatışma ve daha da ileriye dönük olarak şiddet gibi olaylarla karşı karşıya kalabiliyor. Bu tarz durumlar yaşandığında ise ilişkiler içinden çıkılmaz bir hale gelebiliyor.

Aile terapisi ve danışmanlığı hizmetlerinin devreye girdiği noktada tam olarak burasıdır. Terapistler süreç boyunca kişilerin sorunlarını dinlerler ve yeni stratejiler geliştirmelerine yardımcı olurlar. İlişkilerde karşılaşılan sorunları kabataslak olarak incelemektense terapistler süreci derinlemesine vaka analizi kapsamında incelerler. Aynı zamanda terapilerde günümüzde çiftlerin birbiriyle iletişimlerini geliştirmelerine yardımcı olacak metotlarda öğretilir, böylelikle bireyler terapiler sonunda birbiriyle daha sağlıklı iletişim kurabilirler. Terapiler günümüzde çift terapisi kapsamında gerçekleşir.

Bazı durumlarda terapiler 2 kişilik olarak gerçekleşebilirken, bazı durumlarda ise ailede yaşayan çocuklarda ve diğer aile üyeleri de terapiye katılabilir. Terapist bu süreçte hiçbir şekilde bir taraf tutmaz ve tüm aile bireylerine eşit olarak yaklaşır. Yani bir nevi arabulucu görevi görür ve hakem olarak davranır. Terapi boyunca terapistler çiftlere eşit süreler boyunca söz hakkı verirler ve olası bir tartışmada müdahale ederler. Bu süreçte çiftlere birçok farklı test metotları uygulanabilir. Bu testler arasında kişilik testleri, karakter analizi gibi testler uygulanabilir.

 

 

Ankara Önerilen Aile Terapisi ve Danışmanlığı

Ankara önerilen aile terapisi ve danışmanlığı konusunda terapi merkezimiz sizlere en iyiyi sunabilmek amacıyla Ankara bölgesinde en iyi hizmetleri sunmayı başarıyor. Uzman psikologlarımızla aile içinde yaşadığınız sorunları tespit ediyoruz ve sorunlarınızın çözüme kavuşmasında sizlere yeni kavramsal beceriler öğretiyoruz. Aile terapisi ilişkilerinde sorunlar yaşayan ve bu sorunları aşmakta zorlanan çiftlerin tercih ettiği bir terapi sürecidir.

Çatışma, kavga, zıt düşme, fikir ayrılıkları, kıskançlık, baskı gibi konularda çiftler genellikle aile terapisi hizmetlerine ihtiyaç duyuyorlar. Bu hizmetler neticesinde kişiler yaşadıkları problemleri hızlı bir şekilde aşabiliyor ve çiftler arasındaki güven ortamı daha çok geliştirilmiş oluyor. Kıskançlık problemleri özellikle aile terapisine danışan çiftlerin en çok problemler yaşadığı sorunların başında geliyor. Bu süreçte çiftler birbirlerini baskılayarak aile içinde huzursuzluklara sebep olabiliyorlar. Terapistler kıskançlıkların kökenine inerek bu soruna neden olan bütün detayları değerlendirirler.

Sonrasında ise kıskançlıkların kökenlerini temel alarak temelden sorunların çözümünde aktif rol oynarlar. Terapistler hiçbir şekilde seanslarda taraf tutmazlar, sadece süreç boyunca kişilerin sorunlarını çözmelerinde belirleyici rol oynarlar. Kişilere tek düze bakmaktansa farklı bakış açılarının da olduğunu göstermek isterler. Çatışma problemleri kapsamında ise terapistler çatışmaya sebep olan faktörleri ele alırlar ve bu faktörler üzerinden teker teker giderler.

Ankara En İyi Aile Terapisi ve Danışmanlığı

Ankara en iyi aile terapisi ve danışmanlığı hizmetlerini sizlere sunarak uzman psikologlarımızla bütün sorunları çözüme kavuşturmayı başarıyoruz. Aile terapisi ve danışmanlığı hizmetleri günümüzde boşanma aşamasında olan çiftlerin kararlarını tekrardan gözden geçirmelerinde etkili olabilir, böylelikle bu terapiler kapsamında kişiler boşanma kararlarını tekrardan değerlendirerek bu kararlarından vazgeçebilirler.

Terapistler bu süreçte ilişkilerin kökenini ele alırlar, dolayısıyla olaylara yüzeysel olarak bakmazlar. Olaylar tümdengelim yöntemiyle ele alınır ve teker teker incelenir. Sorunlar teker teker incelenirken, terapistler bu süreçte çiftlere farklı bakış açıları sunarlar. Bu bakış açıları genellikle çözüme yöneliktir. Çözüme yönelik sunulan bakış açıları çiftlerin olaylara farklı bir boyuttan bakmasında etkili olur, böylelikle kişiler farklı boyutlardan olaylara bakarak sorunlarını farklı şekilde ele alabilirler. Bu durumda elbette ki sorunların çözümünde etkili olan anahtar faktörlerden birisidir.

Aile terapisi ve danışmanlığı aynı zamanda ailede yaşayan çocuklarıyla iletişim problemleri olan aileler tarafından da tercih edilebilir. İletişim problemlerine bağlı olarak çocuklarıyla problemler yaşayan aileler, terapiler kapsamında çocuklarına daha iyi davranabilme becerileri geliştirebilirler. Böylelikle daha kaliteli bir ortam aile içinde sağlanabilir. Terapistler bütün süreci derinlemesine vaka analizi kapsamında ele alır ve böylelikle vaka analizi neticesinde ailelere farklı bakış açısı geliştirme yöntemlerini sunarlar. Terapi merkezimizde sizlere tek pencereden olaylara bakmamanız gerektiğini ve farklı bir pencereden de olaylara bakabileceğinizi öğretiyoruz.

Ankara Aile Terapisi ve Danışmanlığı Seans Ücretleri

Ankara aile terapisi ve danışmanlığı seans ücretleri günümüzde birçok unsura bağlı olarak belirlenmektedir. Her şeyden önce terapinin ne kadar süreceği elbette ki fiyatları etkileyen anahtar unsurlardan birisidir. Bazı aileler sorunlarını 3 ile 4 terapide çözüme kavuştururken, bazı aileler ise sorunlarını 6 ile 7 seans aralığında çözüme kavuşturabiliyorlar.  Dolayısıyla bu durumda elbette ki fiyatların oluşumunda rol oynamaktadır. Seans ücretleri terapisttin uzmanlığına göre de belirlenebilir. Alanında uzmanlaşmış ve son derece popüler bir psikoloğun alacağı ücret ile daha yeni psikoloji sektörüne adım atmış bir psikoloğun alacağı ücret aynı olmamaktadır. Seanslar günümüzde danışmanlık ofislerinde çiftlere sunulmaktır. Bu ofisler aynı zamanda bir ev ortamı gibi düzenlenmektedir. Dolayısıyla kişiler kendilerini rahat bir ortamda hissederler ve sorunlarını daha iyi anlatabilirler. Seanslar genellikle 60 ile 70 dakika aralığında sürer, fakat seans süreleri terapistler tarafından gerekli görüldüğü taktirde uzatılabilir.

Dolayısıyla bu süreç tamamıyla psikoloğa kalmış bir durumdadır. Psikologlar süreci derinlemesine analiz ederler ve kapsamlı araştırmalar neticesinde kişilerin sorunlarının derinlemesine inerler. Vaka analizi bu süreçte en çok kullanılan tekniklerden birisidir, aynı zamanda davranışçı terapi başta olmak üzere bilişsel davranışçı terapisi, ilişki terapisi gibi farklı yöntemlerde terapistler tarafından günümüzde kullanılıyor. Böylelikle çiftlerin sorunları en derinlemesine olacak şekilde ele alınarak çözüme kavuşturuluyor.

Aile Terapisi ve Danışmanlığı Sık Karşılaşılan Problemler

Aile terapisi ve danışmanlığı sık karşılaşılan problemler ailelerin tutumlarına ve davranışlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bazı aileler çatışmaya daha yatkınken terapi süreçleri boyunca sık sık birbiriyle çatışma yaşarlar ve bu durum terapistin işini zorlaştırabilir.

Elbette ki böyle durumlarda seansların süresi de uzar, bu durumda kişilerin sorunlarını çözmelerini uzatabilir. Sık karşılaşılan bir diğer problem ise çiftlerin çabucak çözüme kavuşmak istemesidir. Terapiler sabır gerektirir, dolayısıyla geleceğe yönelik sağlam bir temel inşa edilmesini istiyorsanız terapilerinize süreklilik göstererek devam etmeniz gerekir.

Aile terapisi ve danışmanlığı hizmetleri günümüzde evlilikleri kurtarmada en önemli terapiler arasında bulunuyor. Dolayısıyla sabırlı olmak ve terapilerden hemen çözüm beklememek önemlidir. Terapistiniz derinlemesine analizler yaparak aile içinde yaşadığınız bütün sorunları bu süreçte belirleyecektir.

Sorunlar belirlendikten sonra her seansta %10 bile olsa aileniz için farklı bir bakış açısı kattığınızı siz de anlamış olacaksınız. Sürekli devam edilen terapiler kapsamında günümüzde aile terapilerinin başarı oranı %80 olarak belirlenmiştir. %20’lik kısım ise burada ailelerin terapiye negatif bakış açılarıdır.

Negatif bakış açısıyla terapiye başlayan aileler genellikle terapilerden tam verim alamazlar. Örneğin çiftler arasında biri zorla terapiye katılıyorsa, sırf eşinin zorlaması üzerine terapi seanslarına katılma zorunluluğunu kendinde hissediyorsa bu durum elbette ki terapinin olağan akışının da negatif anlamda gelişmesini etkileyecektir.

 

- Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

Sosyal Medya

- Bize Yazın

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.